Με μεγάλη επιτυχία, η Ένωση Αποστράτων Αξιωματικών Στρατού/Παράρτημα Λάρισας πραγματοποίησε την 21 Ιαν 2018 την κοπή της Βασιλόπιτας, για τα μέλη της, στη Λέσχη Αξιωματικών Φρουράς Λάρισας,
Στην αρχή της εκδήλωσης πραγματοποιήθηκε η απονομή των επαίνων στους Αριστούχους Μαθητές, παιδιά μελών του Παραρτήματος, ακαδημαϊκού έτους 2016-2017. Συνολικά απονεμήθηκαν έπαινοι σε 20 Αριστούχους Μαθητές.
Κατά την εκδήλωση τιμήθηκε ιδιαίτερα το μεγαλύτερο σε ηλικία και ενεργό μέλος της ένωσης κος Τσαμπαλής Θωμάς, ο οποίος πριν λίγες ημέρες γιόρτασε τα 95α γενέθλιά του.
Στην εκδήλωση παραβρέθηκαν μεταξύ άλλων ο εκπρόσωπος του Σεβασμιότατου Μητροπολίτου Λάρισας και Τυρνάβου κ.κ Ιγνατίου, ο Δκτης της 1ης Στρατιάς, Αντγος Δημόκριτος Ζερβάκης, ο επίτιμος Αρχηγός ΓΕΣ Στρατηγός ε.α. Χρήστος Μανωλάς, ο εκπρόσωπος του Περιφερειάρχη Θεσσαλίας κ. Παιδής Αθανάσιος, ο εκπρόσωπος του Δημάρχου Λάρισας, αντιδήμαρχος Πολεοδομίας κ. Δημήτριος Μαβίδης και ο Πρόεδρος της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Ειδικών Δυνάμεων Σχης ε.α. Δημήτριος Γεωργάκης.
![Προσφώνηση επίτιμου Αρχηγού ΓΕΣ, Στρατηγού ε.α. Χρήστου Μανωλά](https://eaaslarisas.grwp-content/uploads/DSC00960-300x225.jpg)
![Προσφώνηση Δκτη 1ης Στρατιάς, Αντγου Δημόκριτου Ζερβάκη](https://eaaslarisas.grwp-content/uploads/DSC00961-300x225.jpg)
![Ανανηστική φωτογραφία με τους βραβευθέντες μαθητές](https://eaaslarisas.grwp-content/uploads/DSC00974-300x225.jpg)
![Τέλεση αγιασμού από τον εκπρόσωπο της Ιεράς Μητρόπολης Λάρισας, κ.κ Ιγνατίου](https://eaaslarisas.grwp-content/uploads/DSC00978-300x225.jpg)
![Κοπή πίτας από τον Πρόεδρο ΕΑΑΣ/Παράρτημα Λάρισας, Αντγο ε.α. Βλάχο Κων/νο](https://eaaslarisas.grwp-content/uploads/DSC00980-300x225.jpg)
![Ο πρόεδρος της ΕΑΑΣ/Παράρτημα Λάρισας, Αντγος ε.α. Βλάχος Κωνσταντίνος με το μεγαλύτερο σε ηλικία και ενεργό μέλος της ένωσης κο Τσαμπαλή Θωμά, 95 ετών](https://eaaslarisas.grwp-content/uploads/DSC00981-300x225.jpg)